Systém elektronických aukcí

Přihlášení:

Nemovitosti

Objekt občanské vybavenosti Zaříčany č. p. 61

Předmět nebyl prodán.

Aktuální čas

Načítám..

Detaily aukce

Začátek aukce31.1.2020, 13:00:00
Předpokládaný konec aukce
31.1.2020, 13:30:00
Nejnižší podání990 000 CZK
Min./max. příhoz10 000 CZK / 50 000 CZK
Aukční jistota info250 000 CZK
Smlouva o účasti v elektronické aukciJe požadováno
Jednací číslo aukce255-EA/19
Čas automatického prodloužení info2 minuty

Schválení účastníci (0)

Žádní účastníci

Průběh aukce

Informace

Předmětem prodeje formou elektronické aukce je nemovitý majetek zapsaný v majetkové podstatě dlužníka Jana Stehna, včetně všech součástí a příslušenství,

Níže specifikovaný nemovitý majetek je zpeněžován formou elektronické aukce pod názvem „Objekt občanské vybavenosti Zaříčany č. p. 61“ a je tvořen touto nemovitostí:

• St. Parcela č. 32/1, o výměře 370 m2, druh pozemku zastavěná plocha a nádvoří
- součástí je stavba: Zaříčany, č. p. 61, bydlení
- Stavba stojí na pozemku p. č.: St. 32/1

zapsaný v katastru nemovitostí na listu vlastnictví LV č. 1393, vedeném u Katastrálního úřadu pro Středočeský kraj, katastrální pracoviště Kutná Hora, pro katastrální území Zaříčany, obec Bílé Podolí a okres Kutná Hora (dále jen „předmět prodeje“).

Obec Bílé Podolí, okres Kutná Hora má podle Lexikonu obcí CR 2015 cca 617 obyvatel s poklesem demografického vývoje a má status městyse. Obec sestává ze 3 částí a 3 kat. území (Bílé Podolí, Lovčice a Zaříčany) a rozkládá se cca 50 km východně od Prahy, u silnice c. 17 mezi Kutnou Horou a Chrudimí, ve zvlněné krajině podhůří Železných hor cca 250 m nad morem. Obec prvně doložena r. 1307, historický status městyse z r. 1554 obnoven r. 2007. Kostel sv. Václava postaven r. 1821 s využitím zdiva starší stavby ze 16. stol. V obci rozvíjející se občanská a technická vybavenost: obecní úřad, ZŠ, MŠ, pošta, hasiči, divadlo, sportovní klub, občanské spolky, živnostníci a podnikatelé aj. Další občanská vybavenost v Kutné Hoře nebo Čáslavi. Inženýrské sítě - elektro, plynofikace. Výstavba kanalizace a COV. Voda z vlastní studny. Doprava: veřejný autobus směr Kutná Hora, okresní silnice. Vlak Čáslav. Nabídka pracovních možností v místě omezená, spíše ve větších městech v okolí - Kutná Hora, Kolín, Čáslav. Přírodní oblasti v dosahu: Železné Hory, Polabí. Turistické trasy, cyklostezky. Dum č. p. 61 je samostatně stojící, zděný, zčásti podsklepený, se 2 NP, se sklonitou střechou s velkou půdou. Svislé konstrukce jsou zděné ze smíšeného zdiva. Stavba domu se nachází na mírně svažitém pozemku k Z ve vesnické zástavbě bydlení a občanské vybavenosti, mimo souvislou zástavbu městyse, v centru zastaveného území místní části Zaříčany, na západní straně od návsi, asi 1,5 km západně od Bílého Podolí, k. ú. Zaříčany, obec Bílé Podolí, okres Kutná Hora. Přístup k domu je zajištěn ze zpevněných veřejných obecních komunikací. Inženýrské sítě v místě stavby - el. přípojka, voda z vlastní studny, kanalizace do COV, plynovod.

Parkování na veřejných plochách před domem.
Dům není ke dni ocenění užívaný, není pronajatý a je volný. Původně sloužil jako hostinec se sálem v patře a bytem v přízemí.

Geologické podloží: převažují zpevněné sedimenty - opuky, slínovce, jílovce. Radonový index = dle geol. mapy nízká kategorie radonového indexu, stupen rizika 1. (ze stupnice 1 až 4). Aquarius - kód záplavy nízký = 1.

Základní popis budovy:
Základy původní kamenné pasy s neúplnými izolacemi. Svislé konstrukce ze smíšeného zdiva kámen, cihly v tl. cca 91 cm. Stropy 1. PP a 1. NP klenbové, 2. NP dřevěné trámové s rovným podhledem. Střecha dřevěný krov sedlový vaznicový. Krytina osinkocementové šablony. Klempířské konstrukce z pozinkového plechu. Fasáda dvouvrstvá, stříkaný břízolit. Schody kamenné. Vrata garážová ze dvora. El. instalace světelná i motorová - nefunkční. Bleskosvod s uzemněním - nefunkční. Rozvod vody studené. Instalace zemního plynu v dome není. Kanalizace od hyg. zařízení do veřejného řadu. Vnitřní omítky vápenné štukové. Vnitřní obklady keramické v kuchyni. Dveře dřevěné rámové, ocelové zárubně. Okna typová dřevěná zdvojená. Podlahy obytných místností PVC, parkety, keramické dlažby. Vytápění lokální na tuhá paliva. Zdroj teplé vody el. boiler - nefunkční. Vybavení kuchyní - není. Hygienické vybavení - WC muži, WC ženy, sprchový kout - nefunkční.

Ostatní: odvětrání, vestavená garáž, mříže aj.

Účel užití stavby:
Dle KN způsob využití bydlení. Původně hostinec se sálem a bytem. V současnosti objekt není užívaný a je volný.
V dome jsou obytné prostory a provozní prostory hostince se sálem. Dum má 1 PP a 2 NP, sklonitou střechu.

Dispoziční řešení budovy:
V 1. PP se nachází sklepy a sklady. V 1. NP je prostor hostince se zázemím a byt, v patře je velký sál.

Soupis místností:
1. PP = chodba, schody, 2 sklepy, sklad
1. NP = chodba, 2 pokoje, místnost hostince, kuchyně, přípravna, schody, WC muži a ženy, garáž.
2. NP = přípravna - výčep, sál

Technický stav:
Odpovídá stáří a nepravidelné stavební údržbě. Stáří původního objektu se nepodařilo zjistit. V 70. letech provedena úprava prostoru hostince a sálu, nový nástřik fasády. Projekt z roku 2014 na přestavbu objektu na byty se ke dni ocenění neuskutečnil.
V současnosti není objekt řádně užíván, což se projevuje na zhoršování technického stavu. Nemovitost je také nepříznivě ovlivněna povětrnostními vlivy počasí - vichřice a deště. Zjištěné závady: nefunkční el. instalace, zdroj TUV, zhoršený stav střešní krytiny, ZTI vc. hyg.vybavení, oken, dveří atd.

Doporučujeme provést před zimním obdobím nezbytná opatření proti případnému zatékání do objektu.

Příslušenství - tvoří součást obvyklé ceny: Studna, venkovní úpravy - přípojky inženýrských sítí, oplocení dvorku, sklad za domem, venkovní schody aj.

Předmět prodeje přejde na vítěze elektronické aukce ve stavu, jak v době konání elektronické aukce stojí a leží.

Vyhlašovatel

Mgr. Jan Jukl